la Rosa

Wybrzeże Costa del Silencio jest pelne roznorodnych śladow powulkanicznych, ktore tworza swoisty klimat dla tego miejsca. Przez cale wybrzeze prowadzi promenada, ktora zacheca do spacerow brzegem oceanu i podziwania dziwacznych form skalnych. Costa del Silencio jest połączone bezpośrednio z miasteczkiem Las Galletas, w ktorym oprocz uroczej nadmorskiej promenady ,portu i licznych barow i restauracji, mozna zakupic swieze ryby i owoce morza prosto od tutejszych rybakow.

Na Costa del Silencio nie ma typowej plaży, ale za to wspaniałe klify i urocze zatoczki, które czynią to wybrzeże interesujące. Port w Costa del Silencio jest idealnym miejscem na spacery.

Na tym wybrzezu mozna takze ogladac wieloryby i delfiny ze statku lub katamaranu.

Costa del Silencio jest idealnym miejscem do nurkowania. Skaliste wybrzeże oferuje nurkom prawdziwy podwodny spektakl wypelniony ciekawymi formami skalnymi, jaskiniami podwodnymi oraz krajobrazem pełym kolorowych i egzotycznych form życia morskiego. Na wybrzeżu Costa del Silencio są szkoły nurkowania, ktore oferuja kursy nurkowania.

Na Costa del Silencio znajduje sie rowniez rezerwat przyrody Montaña Amarilla. Tutaj można organizować całodzienne wycieczki i spacery. Montaña Amarilla jest powulkaniczna forma skalna, ktora posiada widoczne ślady erozji dokonanych przez wodę i wiar. Powstaly żółtawy ton skał był powodem nazewnictwa tego miejsca Montaña Amarilla, czyli Zolta Gora. W poblizu Montaña Amarilla mozna wedrowac, nurkowac, kapac sie lub poprostu zrelaksować sie cieszac się naturalnym pięknem. Niektóre zatoczki maja również urocze baseny, powstale z form sklanych .

Costa del Silencio jest miejscowoscia, w ktorej można znaleźć przytulne i niedrogie restauracje, sklepy, bary, puby, piekarnie oraz typowe dla tego miejsca kompleksy wypoczynkowe. Costa del Silencio nie jest typowym osrodkiem turystycznym, mozna w nim rowniez poznac prawdziwy hiszpańsko- kanaryjski styl życia.

Dla tych turystow, którzy oprócz pięknej przyrody Costa del Silencio i jego otoczenia, wolą coś bardziej ekscytującego i chca poznac nocne życie wyspy,moga sie udac do oddalonej o okolo 12 km Playa de las Americas. Jest to miejscowosc typowo turystyczna z ciekawa architektura, w ktorej nie mozna znalesc wiele rzeczywistych sladow tradycyjnej kultury hiszpańskiej , ale za to mnostwo barow, restauracji, dyskotek oraz centr handlowych, ktore pozwalaja na zabawe bez konca i poznanie tutejszego zycia nocnego.